Keep up with Armagh i

Mid-Ulster Football Results

INTERMEDIATE A

Seapatrick 0-1 Blackers Mill

INTERMEDIATE B

Broomhedge 3-6 Bourneview YM

Hanover 5-0 Banbridge AFC

DIVISION 1

Coalisland Athletic 5-0 Gilford Crusaders

Hill Street 1-1 Dungannon Tigers

Riverdale 2-2 Silverwood United

DIVISION 2

Keady Celtic 2-2 Ballyoran

Stranmillis 4-0 Lurgan BBOB

DIVISION 3

Donaghmore 4-1 Caledon Rovers

Red Star 4-3 Donacloney

Santos FC 3-3 Corinthians

DIVISION 4

Cookstown Celtic 3-0 Maxx FC

Lurgan Thistle 0-0 Castlecaulfield

Milford Swifts 4-0 Union Lusa FC

Sandy Hill 6-1 The Dons

White City 2-5 Mowhan United

RESERVE CHAMPIONSHIP

Annagh United Reserves 3-1 Lurgan Celtic Reserves

Armagh City Reserves v Banbridge Rangers Reserves

Newry City Reserves 5-3 Warrenpoint Town Reserves

RESERVE 1

AFC Craigavon Reserves 6-0 Bourneview YM Reserves

Craigavon City Reserves 0-4 Hill Street Reserves

Hanover Reserves 0-4 Dollingstown Reserves

St Marys Reserves 3-1 Seapatrick Reserves

RESERVE 2

Ambassadors Reserves 0-2 Oxford Sunnyside Reserves

Glenavy Reserves 1-4 Tullygally Reserves

Laurelvale Reserves 4-3 Lisanally Rangers Reserves

Lurgan BBOB Reserves 3-5 Tandragee Rovers Reserves

Portadown BBOB Reserves 1-2 Stranmillis Reserves

RESERVE 3

Broomhedge Reserves 0-3 Moneyslane Reserves

Lurgan Town Reserves 0-0 Coalisland Athletic Reserves

Scarva Rangers Reserves 5-0 Lurgan Institute Reserves

Seagoe Reserves 2-3 Gilford Crusaders Reserves

RESERVE 4

Blackers Mill Reserves 0-7 Banbridge AFC Reserves

Dungannon Rovers Reserves 7-2 Lurgan Thistle Reserves

Rathfriland Swifts Reserves 2-2 Rectory Rangers Reserves

Tullyvallen Reserves 1-4 Red Star Reserves

MARSHALL CUP

Loughgall Reserves 1-0 AFC Craigavon

O’HARA CUP

Ballymacash Rangers Reserves 5-1 Silverwood United Reserves

Banbridge Rangers Swifts 6-2 Donacloney Reserves (Dromore LC)

O’HARA CUP

Damolly Reserves 3-8 Derryhirk United Reserves

IRISH CUP

18th Newtownabbey 0-2 Camlough Rovers

Bloomfield 2-1 Laurelvale

Dollingstown 3-2 Dunmurry YM

Downshire YM 3-1 Crewe United

Fivemiletown United 0-1 Shankill United

Kilmore Rec 5-0 Lurgan Town

Lisanally Rangers 0-3 Dromora Village

Lower Maze 5-2 Iveagh United

Markethill Swifts 1-6 Immaculata

Moneyslane 1-5 Newtowne

Newcastle 1-1 Ballymacash Rangers (Newcastle won 4-3 on penalties)

Oxford Sunnyside 3-3 1st Bangor (Oxford won 3-1 on penalties)

Rathfern Rangers 2-2 Banbridge Rangers (Rathfern won 5-4 on penalties)

Richhill 1-3 Barn United

Tandragee Rovers 1-0 Derriaghy CC

JUNIOR CUP

Armagh Rovers 0-1 Ford

Ballybogey 0-5 St Marys

Belvoir 2-1 Craigavon City

Bloomfield Reserves 1-4 Celtic Club (Lurgan No 1)

Burnfoot United 3-1 Coagh United Reserves

Clifton Athletic 8-1 Armagh Blues

Derryhirk United 3-3 Iveagh United Reserves (Iveagh won 5-4 on penalties)

Donenmena P-P Banbridge Town Reserves

Finn Harps 3-1 Moira Albion

Foyle Wanderers 1-3 Lurgan United (After extra time)

Glenanne United 3-4 Glenavy

Ligoniel YMC 1-3 Scarva Rangers

Lurgan Institute 1-4 Ballyclare Comrades Reserves

Malachians Reserves 16-4 Markethill Swifts Reserves

Rectory Rangers 3-0 Glanville Rec

Richhill Reserves 1-4 Tullyvallen

Rosemount 3-1 Rathfriland Swifts

St Malachys OB 2-1 Dungannon Rovers

Suffolk 4-0 Portadown BBOB

Woodside 3-2 Ambassadors

Click to comment

Recent Jobs

Courts

Entertainment News

More in Football

© Armagh i

design by Canvas

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com